Post by haineselectro » Wed Jun 14, 2017 7:33 pm

Salut,

Folosesc pentru opencart 2.1.0.1 modulul de emag marketplace de la Obsol si am ceva probleme cu acesta.
Prima problema ar fi aceasta eroare care apare cand editez unele produse:
Image
A doua problema ar fi stocurile. La multe dintre produse gasesc mereu stocurile altfel decat le pun. Spre exemplu la un produs pun doua marimi L si doua XL si imi apar 2 L si dupa 2 L din nou, sau -2.
A mai intalnit cineva aceste probleme? Multumesc.

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 21, 2017 11:14 pm

Post by obsol » Fri Jun 16, 2017 6:55 pm

Buna ziua,

Primul aspect care trebuie precizat este versiunea de OpenCart pe care am testat modulul la momentul livrarii acestuia catre eMAG este 2.0.2.0. Deci, cu versiunea dumneavoastra de OC, cel mai probabil exista incompatibilitati. Le putem rezolva conta cost.

In ceea ce priveste screenshotul trimis de dumneavoastra, din cate vad este vorba de Notice-uri nu de erori. Acestea ar trebui blocate la afisare pe serverul live. Daca le blocati la afisare, existenta lor nu va afecta functionalitatea.

Newbie

Posts

Joined
Fri Jun 16, 2017 6:50 pm

Post by top500 » Wed Jun 26, 2019 9:00 pm

Salut,

Am instalat si eu aceasta extensie, pe opencart 2.1.0.1, insa dupa ce salvez datele de logare primesc o eroare de conexiune in momentul in care dau test connection. Ma puteti ajuta?

Newbie

Posts

Joined
Sun Mar 18, 2018 8:32 pm

Post by inactiveaccount9912 » Sat Jul 06, 2019 2:54 pm

La un punct s-a schimbat modul de autentificare la api, se face acum acum prin header de autorizare, nu se mai face cu hashul sha1 din extensie.
Totusi am observat ca pe unele conturi functioneaza in continuare prin vechea metoda. @obsol, aveti idee de ce?

Raspunsul dumneavoastra mi-a amintit de un banc ce mi se pare foarte amuzant:
A guy is standing on the corner of the street smoking one cigarette after another. A lady walking by notices him and says
"Hey, don't you know that those things can kill you? I mean, didn't you see the giant warning on the box?!"
"That's OK" says the guy, puffing casually "I'm a computer programmer"
"So? What's that got to do with anything?"
"We don't care about warnings. We only care about errors."

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests