Post by razvanunik » Wed Jan 11, 2012 8:43 pm

Cine foloseste gazduiere de la Hostgator - Dreamhost - GoDaddy ?
Care e cel mai bun pt gazduire? Ce imi recomandati?
Multumesc anticipat!

New member

Posts

Joined
Sat Dec 03, 2011 3:17 pm

Post by inactiveaccount9912 » Wed Jan 11, 2012 11:01 pm

Am acum hostgator si arvixe si ambele par foarte bune , cu hostgator , nu am avut absolut nicio problema pana acum , dar niciodata nu e prea tarziu , am avut deaface cu godaddy si nu sunt deloc incantat de ei , iar de dreamhost nu am auzit. Iti recomand arvixe pentru ca ei sustin opencart.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by nicudica » Thu Jan 12, 2012 2:29 am

Saluty!

Dar despre host.urile romanesti.. nimic??

Eu detin in Romania au un mix de hosting ssd + hdd si e nemaipomenit, am avut hosting.uri in multe locuri, inclusiv in Germania insa viteza de raspuns ca a celor la care am eu acum nu am vazut.

Sunt de parere ca iti alegi host.ul in functie de locatia/zona in care urmeaza sa iti desfasori activitatea.

In fine e poate doar un subiectivism de.al meu..

Cele bune si asteptam pareri,

Cele bune,

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by razvanunik » Thu Jan 12, 2012 2:55 pm

Salut Nicu,

Si ce host-uri romanesti imi recomanzi? Majoritatea sunt cu pachet de gazduire: 1, 2, 4, 6...etc site-uri. Nu am gasit niciunul sa iti dea unlimited la site-uri gazduite si la banda de trafic pe luna.
Dar domenii unde se gasesc cele mai ieftine? GoDaddy?

New member

Posts

Joined
Sat Dec 03, 2011 3:17 pm

Post by nicudica » Thu Jan 12, 2012 3:10 pm

Saluty razvanunik!

Eu tind sa cred ca totul este limitat in majoritatea domeniilor si deasemeni cel al gazduirii.

Este foarte adevarat ca cei din afara (cum de fapt si cei din tara) vin cu oferte "UNILIMITED" insa eu sunt mai catolic de cat Papa si vin in contradictie, ca nimic pe aceasta lume este nelimitat.

Nu vreau sa fac reclama asa ca nu voi spune nimic, decat ca sunt mai mult decat multumit de hosting.ul pe care l.am gasit intamplator.

Este foarte adevarat ca in momentul de fata incarcarea pe acel cont este destul de mica.

Referitor la domenii nu ma pot pronunta in privinta preturilor.

Cele bune,

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by inactiveaccount9912 » Thu Jan 12, 2012 5:15 pm

Romanesti pe care le cunosc:

Romarg , se misca foarte bine insa la mai mult de 40 de vizitatori in acelasi timp, baza de date devine inaccesibila, asta la pachetul cel mai mic platit (plus ca primesti o singura db).

Alfahost se misca foarte bine cu o baza de date de vreo 5000 de produse (2 defapt) , rareori mai pica.

Hostvision: Viteza extraordinara , nicio problema pana acum , insa parca e cam scump.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by nicudica » Thu Jan 12, 2012 6:45 pm

Saluty!

Daca tot a fost pronuntat numele, voi confirma: detin la cei de la http://www.hostvision.ro.

E supper ok pana acum, voi pune in cursul sapt. urmatore un cart cu 8000 produse, apoi voi reveni cu detalii.

Cele bune,

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by Crisplant » Sun Jan 29, 2012 6:18 am

Eu am avut la spatiul.ro si situl se incarca foarte foarte greu (intre 7 si 9 secunde).
Am facut mutarea la bunt.ro (si acum viteza de incarcare a crescut uluitor, 1,2 - 2 secunde)
A mai avut cineva vreo experienta cu bunt?

Newbie

Posts

Joined
Sat Apr 24, 2010 6:27 pm

Post by razvanunik » Sun Jan 29, 2012 8:56 pm

Eu am de la spatiul.ro momentan si am gazduit urmatoarele site-uri

http://www.stampile-shop.com
http://www.xmax.ro
http://www.mobila-sh.com
NU E SPAM!!

Se incarca acceptabil dar imi limiteaza nr de domenii gazduite, si de asta doresc transferul pe unul din Hostgator, Dreamhost sau godaddy.

New member

Posts

Joined
Sat Dec 03, 2011 3:17 pm

Post by yo99vld » Fri Apr 20, 2012 6:45 am

eu am hosting free de la www.000webhost.com fara reclama! pentru magazinu www.megaokazii.com.. se incarca acceptabil.. doar ca o sa vreau pe viitor sa trec la spatiul.ro .. mi se pare cam cea mai buna oferta.. ce parere ai despre ei razvanunik !va salut

New member

Posts

Joined
Fri Apr 06, 2012 8:34 pm

Post by razvanunik » Fri Apr 20, 2012 5:15 pm

Cei de la spatiul.ro au introdus de curand o oferta "unlimited".
Eu zic sa se merita , tinand cont de raportul calitate-pret
Intra pe site-ul lor si vezi oferta.

Bafta!

New member

Posts

Joined
Sat Dec 03, 2011 3:17 pm

Post by bogdan_cr_ro » Sun Sep 16, 2012 7:39 pm

Salut,
Vreau sa-mi fac inca un site (primul e in stand-by de o jumate de an din cauze diverse, desi e functional) si sa-mi schimb furnizorul de hosting pentru al 2-lea site...pt care am deja "marfa".
Nu vreau gratis pt ca vad ca e in jur de 1-2 euro/luna si mi se pare rezonabil....daca este sa mearga buticul,evident. Plus ca ma gandesc ca ofera si suport tehnic.

Daca nu este cu suparare, de care furnizor ati fost f. multumiti?
Si daca serverul e in Bucuresti si pe mine ma intereseaza mai mult in alt oras, conteaza? Ma gandesc ca ar conta daca ar fi in afara tarii, insa mai stii?!

Si alta intrebare: desi pe primul l-am facut eu, mi-a luat ceva timp....pe care atunci il aveam, acum nu prea , as gasi cumva pe cineva care sa zicem pentru un pret modic , mi-ar gasi o tema free (care sa fie in concordanta cu ce doresc) si sa mi-l instaleze? De mentionat ca bugetul meu pt acest "experiment" nu este prea mare.
multumesc anticipat
Bogdan

New member

Posts

Joined
Sun Feb 05, 2012 2:38 am
Location - Craiova

Post by bogdan_cr_ro » Tue Sep 18, 2012 5:37 am

uite ca nu vazusem.
multzam ca mi-ati mutat postul aici.

New member

Posts

Joined
Sun Feb 05, 2012 2:38 am
Location - Craiova
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests