Ce a-ti zice daca comanda s-ar realiza intr-o singura pagina, unde clientul isi introduce datele?

Da, suna bine
36
86%
Nu stiu
1
2%
E mai bine cum este el default (creare cont pers. fizica, creare cont pers. juridica, comanda fara cont)
5
12%
 
Total votes: 42


Post by titusel » Wed Feb 22, 2012 5:54 am

Modulul este gata si l-am postat, am schimbat parola la admin, noua parola este admin1

Modul: http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=4803

demo modul: http://demopfj.degwebsolutions.com

demo admin: http://demopfj.degwebsolutions.com/admin

cont admin: admin / admin1

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by georges » Wed Feb 22, 2012 6:29 pm

Salut,
Modulul este compatibil si cu versiunea 1.5.1?

Case de marcat|Casa de marcat|Cantare electronice


Newbie

Posts

Joined
Thu Feb 16, 2012 5:00 pm


Post by titusel » Wed Feb 22, 2012 9:14 pm

salut,

nu l-am testat pe versiunea 1.5.1, o sa il testez azi si iti voi zice, o sa apara si o versiune pentru 1.4.9 si 1.4.7

Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by titusel » Thu Feb 23, 2012 3:54 am

l-am testat pe versiunea 1.5.1 si nu merge

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by georges » Fri Feb 24, 2012 4:04 pm

Mersi pentru raspuns.

Case de marcat|Casa de marcat|Cantare electronice


Newbie

Posts

Joined
Thu Feb 16, 2012 5:00 pm


Post by vallentin24 » Tue Feb 28, 2012 7:46 pm

am vb cu cineva, nu mai stiu cu cine, pentru factura format romanesc si mi-a cerut 100 ron care inseamna ceva mai mult de 30 usd.
sincer nu ma deranjeaza deloc 100 ron, la afacerea care o am nu presupun un efort financiar prea mare.Ideea e ca am comparat si eu preturile cu cele din afara si nu prea mi se pare atractiv acest pret de 30 usd.
mi-am instalat Prof.Invoice_Packingslip_1.5.1.3, e free, l-am modificat putin si seamana foarte bine a factura format romanesc.
inca mai astept sa gasesc module de pers-dizice si pers juridice, posta romana, facturi format romanesc etc.. pe care sa le cumpar la un pret convenabil.
cum habar nu am cine si cum le face i-as ruga sa ma contacteze pe PM, sa-mi dea un pret, sa-mi spuna daca functioneaza cu shoppica si asta in maxim 30 zile altfel voi trece pe prestashop pentru ca am deja prieteni cu prestashop care-mi ofera gratis modulele cumparate de ei.
sincer acum, chiar imi pare rau ca am ales shoppica ca tema, e frumoasa dar nu e practica.
stima

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by titusel » Wed Feb 29, 2012 12:32 am

salut,

ca sa integrezi modulul de inregistrare pers fizice / juridice o sa fie nevoie de cateva mici modificari la tema, la template-ul shoppica, aici ma refer la campurile din formularul de inregistrare, in rest totul se inlocuieste. Daca esti interesat ma poti contacta la adresa de mail care o am pe site-ul din semnatura (sub logo).

Pretul modulului este de 20$ nu stiu daca faceai comparatie la pretul modulului de inreg. pers fizice / juridice din acest post.

Cele bune

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by nicudica » Wed Feb 29, 2012 1:16 am

Saluty vallentin24!

In modul in care pui problema chiar te sfatuiesc sa treci pe prestashop (unde daca nu stiai cel mai ieftin modul costa 30 EURO) si sa te folosesti de acele module gratuite de la prietenul tau.

Nu am idee daca stii cumva sa appreciezi in vre-un fel munca cuiva, asa ca e mai bine sa-ti dea prietenul tau cateva module/extensii.

Nu vreau sa fiu inteles gresit insa, cei care pun la dispozitie in mare parte acele module gratuite, au fost proiecte ptr. care s.au incasat suficienti bani ;)

Chiar sunt curios daca ai achizitionat templete-ul Shopica? sau te.a ajutat tot acel prieten al tau?

Cu stima si nu doresc sa fiu inteles gresit ..

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by feriteglas » Wed Apr 04, 2012 5:57 am

Salut,
Am un site si in Spaniola si Engleza, pot folosi modulul, il pot traduce ?

Multumesc,
FerI Teglas

Newbie

Posts

Joined
Mon Mar 19, 2012 4:10 am

Post by titusel » Fri Apr 06, 2012 1:15 pm

feriteglas wrote:Salut,
Am un site si in Spaniola si Engleza, pot folosi modulul, il pot traduce ?

Multumesc,
FerI Teglas
Salut,

Da se poate traduce, am sa fac o lista cu fisierele si liniile de cod care trebuiesc modificate din folderul language.

Cele bune

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by titusel » Mon Apr 09, 2012 2:01 pm

Saptamana aceasta (9-15 aprilie 2012) va aparea si modulul pentru versiunea 1.5.2.1

Tote cele bune

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by alex21 » Sat May 26, 2012 3:53 am

salut titusel as dorii sa stiu daca poti realiza acest modul si pentru 1.4.9.3....astept raspuns rapid.

Multumesc

New member

Posts

Joined
Sat Jan 28, 2012 4:26 am

Post by titusel » Tue May 29, 2012 5:19 am

alex21 wrote:salut titusel as dorii sa stiu daca poti realiza acest modul si pentru 1.4.9.3....astept raspuns rapid.

Multumesc
salut alex,

ar dura foarte mult timp sa il fac pentru o versiune anterioara, deja imi ia mult timp ca sa il pot updata la versiunea curenta :( plus ca am promis ca revin cu un update cat de curand posibil si deja a trecut ceva timp de atunci.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by alex21 » Thu Jun 28, 2012 10:11 am

am trimis un mesaj pe site-ul tau...te rog sa ma contactezi cat poti de repede.

New member

Posts

Joined
Sat Jan 28, 2012 4:26 am

Post by tvstar1 » Tue Jul 17, 2012 2:22 pm

salut pentru versiunea 1.5.3.1 este ceva sperante????

New member

Posts

Joined
Sat Jun 23, 2012 8:43 pm

Post by titusel » Tue Jul 31, 2012 11:40 am

Formularul este facut pentru 1521 si 1531 cei interesati ma pot contacta la contact @ degwebsolutions.com

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by titusel » Thu Sep 13, 2012 5:12 am

ca urmare al poll-ului o sa urmeze un mod ce va fi adaugat si la formular, o pagina de comanda mult mai simpla, usor de completat si mai usor convertibila.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by Spoofy » Thu Oct 25, 2012 4:49 am

Nu mai cumparati fratilor asa ceva...trimite-ti un ticket echipei OpenCart...Si eu am avut nevoie sa modific Register Form-ul ..si am trimis un ticket , le-am spus ce campuri as dori si care sa fie obligatorii si m-a ajutat Raymond sa mi-l fac..nu am platit nimic si stiam ca o sa iasa si bine.

Newbie

Posts

Joined
Thu Oct 25, 2012 4:46 am

Post by titusel » Mon Oct 29, 2012 3:39 am

Spoofy wrote:Nu mai cumparati fratilor asa ceva...trimite-ti un ticket echipei OpenCart...Si eu am avut nevoie sa modific Register Form-ul ..si am trimis un ticket , le-am spus ce campuri as dori si care sa fie obligatorii si m-a ajutat Raymond sa mi-l fac..nu am platit nimic si stiam ca o sa iasa si bine.
Salut spoofy,

Daca tu nu doresti sa achizitionezi acest modul pentru magazinul tau, asta nu inseamna ca trebuie sa ii indemni si pe ceilalti utilizatori sa faca acest lucru. Acest modul nu este un simplu formular, daca te-ai fi documentat mai mult ai fi remarcat ca acest modul este destul de complex si destinat in special firmelor si pfa-urilor. Ti-se pare usor sa creezi un astfel de modul? Insumand cel putin 70 fisiere? Sincer chiar m-a deranjat modul cum te-ai adresat, dar din bun simt si respect ai fi putut sa reformulezi altfel mesajul tau si tot din bun simt nu o sa raportez mesajul tau moderatorilor.

Am doua intrebari:

Cat timp a durat ca sa-ti raspunda cei de la opencart, pentru a-ti realiza campurile necesare?

Intruneste toate cerintele care le are si acest modul?

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by vallentin24 » Sat Nov 10, 2012 6:11 am

nicudica wrote:Saluty vallentin24!

In modul in care pui problema chiar te sfatuiesc sa treci pe prestashop (unde daca nu stiai cel mai ieftin modul costa 30 EURO) si sa te folosesti de acele module gratuite de la prietenul tau.

Nu am idee daca stii cumva sa appreciezi in vre-un fel munca cuiva, asa ca e mai bine sa-ti dea prietenul tau cateva module/extensii.

Nu vreau sa fiu inteles gresit insa, cei care pun la dispozitie in mare parte acele module gratuite, au fost proiecte ptr. care s.au incasat suficienti bani ;)

Chiar sunt curios daca ai achizitionat templete-ul Shopica? sau te.a ajutat tot acel prieten al tau?

Cu stima si nu doresc sa fiu inteles gresit ..
Ar trebui sa te faci mic mic mic de tot si sa taci.Ti-am platit modulul de factura model romanesc care calculeaza TVA-ul dupa metode intelese doar de tine, care nu stie sa tina cont de vreun cupon de discount sau alte reduceri.
L-ai modificat de n'spe mi de ori degeaba, esti inutil.Din partea mea, sa fi sanatos, dar "ciocu; mic"

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 173 guests