Post by bogdan_cr_ro » Sun Feb 26, 2012 5:46 pm

Testand pe diferite browsere, adica Mozilla, Opera, Safari, Chrome si .....batranul IE6, am constatat ca am ceva probleme la afisarea meniului in IE6. Pe toate celelalte meniul apare Ok, insa nu si pe IE6 ???

Atasez o poza in care este cum se vede in IE6 si cum se vede in Mozilla. Cand pun cursorul pe meniu, bara de search ar trebui sa ramana in background iar meniul sa fie roz, nu negru
eroare IE6.gif

eroare IE6.gif (58.48 KiB) Viewed 1487 times

Imi poate da cineva vreo sugestie prin ce fisiser sa caut si cam ce ar trebui sa modific?
multumesc anticipat

LE.
sau cum sa fac macar sa apara un mesaj doar la IE in care sa spuna ceva de genul " aveti browser depasit. PT o buna vizualizare, va rugam sa va actualizati browserul sau sa folositi altul..."

New member

Posts

Joined
Sun Feb 05, 2012 2:38 am
Location - Craiova

Post by george_o » Mon Feb 27, 2012 12:13 am

Cautand prin forum, am gasit acest topic: http://forum.opencart.com/viewtopic.php ... ge#p173487.
Urmeaza instructiunile de acolo si vei avea un mesaj de avertizare pentru cei ce folosesc IE6.
Personal, nu am probat functionalitatea acestuia, dar nu vad ce ar putea fi gresit.

dropbox.com - 2GB free online storage.


User avatar
New member

Posts

Joined
Sun Jan 15, 2012 2:28 am

Post by rob_pal » Mon Feb 27, 2012 4:25 am

Lasati IE6 draq sa moara :-) , cine are IE6 in 2012 probabil habar n-are cum sa faca cumparaturi online, asa ca nu te stresa :joker:

New member

Posts

Joined
Tue Jan 10, 2012 6:11 pm
Location - Leeds

Post by bogdan_cr_ro » Mon Feb 27, 2012 3:27 pm

rob_pal wrote:Lasati IE6 draq sa moara :-) , cine are IE6 in 2012 probabil habar n-are cum sa faca cumparaturi online, asa ca nu te stresa :joker:
l-am lasa noi sa moara, insa nu ne lasa el pe noi...

@george_o
MULTUMESC MULT DE TOT, o sa incerc.

LE
Am incercat, merge. thanks again

New member

Posts

Joined
Sun Feb 05, 2012 2:38 am
Location - Craiova
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests