Post by Nija » Fri Apr 27, 2012 9:27 pm

Salut,
Am o problema ca e-mail-urile de administrator, care imi intra in spam, am cautat pe internet mai multe solutii dar nici una nu a dat rezultate. Poate aveti voi idei mai bune.

Sunt administrator pentru mai multe magazine on-line, si primesc toate e-mail-urile intr-un singur loc.
Folosesc Yahoo!Mail dar ei permit sincronizarea doar cu un singur cont de e-mail (chiar daca te lasa sa trimiti e-mail-uri de pe mai multe conturi).
Asa ca toate e-mail-urile pe care le am, sunt sincronizate cu contul de Gmail iar contul asta de Gmail l-am adaugat la Yahoo.
Toate bune si frumose, pana cand am inceput sa imi intre in spam (in contul de Gmail) adminul de pe un singur magazin. Si astfel nu mai ajung pe Yahoo, unde le astept eu.

Am adaugat adresa de e-mail in contactele din Gmail, le-am etichetat, le-am marcat importante, le-am selectat NOT SPAM si cu toate astea imi intra in continuare in spam ...
Credeti ca mai este vreo solutie ?
Din cate stiu, clientii primesc e-mail-uri cand cumpara de pe magazinul respectiv. Se pare ca este o problema doar pe contul meu.

Active Member

Location - Constanta, Romana

Post by Marcopolo » Sat Apr 28, 2012 5:51 am

sunt novice in opencart , dar am avut si eu o problema asemanatoare cu alte surse - parerea mea e ca depinde de mailserver daca folosesti un hosting bun nu o sa ai asemenea probleme.

New member

Location - Brasov

Post by Nija » Sat Apr 28, 2012 7:29 pm

Am hosting de la HostVision.
Spui ca ar trebui sa discut cu ei in legatura cu problemele astea ?
Poate au ei vreo solutie.

Active Member

Location - Constanta, Romana

Post by Marcopolo » Tue May 01, 2012 3:51 am

da mai mult ca sigur ;)
eu acum l-am pus pe host si am verificat unde trimite e-mailul si nu trimite in spam

New member

Location - Brasov

Post by birton » Wed May 16, 2012 3:08 am

La ei e problema, deoarece ambele nameserver se afla in aceasi network.
Aici poti sa vezi si tu.
http://www.intodns.com/hostvision.ro

Newbie