Post by rayban_galati » Fri May 11, 2012 6:17 am

Va salut ! Am revenit cu mici probleme,in cazul de fata am achizitonat domeniu.ro +hosting ,folosesc OpenCart 1.5.2.1 si am intampinat cateva probleme car poate sunt chiar simple pentru unii:

1.Cum pot schimba imaginile din "SlideShow Imagini" sau de unde pot luat o aplicatie pentru slide imagini,Free
2.Se poate sterge "Adauga in Wishlist" si "Compara"
3.Cand dau click pentru a vedea restul fotografiile nu se poate ,se poate vedea separat
4. Cum se poate sterge aceste imagini Image
5.La finalizarea comenzii imi apare Total 0
6.Cum se poate adauga la Modalitati de transport ,Fan Courier: xx ron /Posta Romana xx Ron ?

Astept un raspuns penru aceste mici probleme,Va multumesc

Newbie

Posts

Joined
Wed May 02, 2012 12:56 am

Post by rayban_galati » Sat May 12, 2012 5:38 am

Problema 1 si 5 rezolvata ! Astept un raspuns pentru celelalte ! Cu stima!

Newbie

Posts

Joined
Wed May 02, 2012 12:56 am

Post by wallweb.ro » Sat May 12, 2012 3:42 pm

Vrei sa stergi "Adauga in Wishlist" si "Compara" din tema sau din OpenCart?
Daca din tema, atunci editeaza-o.

La problema 3 poti sa o detaliezi un pic pentru a putea sa te ajutam.

wallweb.ro ofera servicii profesionale de creare magazin online & creare magazin virtual


User avatar
Newbie

Posts

Joined
Sat May 12, 2012 3:38 pm
Location - Arad

Post by rayban_galati » Sat May 12, 2012 5:04 pm

Salut ,

La problema 2 as dorii sa nu mai apara pe site ca nu sunt folositoare pe site,nu am produse pentru comparat!
Iar in legatura cu pozele ,la inceput cand dadeai click pe poza iti aparea un fel de slide cu celelalte poze ale produsului ,acum insa nu mai apare,trebuie dat click pe fiecare poza si va aparea intr-un tab separat ! Cred ca este de la dimensiunile modificate din Open Cart ,daca se poate un print screen pentru a vedea dimensiunile trecute de voi !

Va multumesc

Newbie

Posts

Joined
Wed May 02, 2012 12:56 am

Post by rayban_galati » Sat May 12, 2012 7:41 pm

Problema 4 rezolvata din catalog-View-Theme-tema mea-template-common-footer (si am sters randurile in care erau scrie )

Newbie

Posts

Joined
Wed May 02, 2012 12:56 am

Post by wallweb.ro » Sun May 13, 2012 2:58 am

Poti sa ne spui url-ul magazinului tau?

Problema la imagini din punctul meu de vedere este de la ceva javascript care ori lipseste ori nu are legatura ok, cat despre problema nr 2, cred ca doar daca le elimini din tema pot sa nu mai apara.

wallweb.ro ofera servicii profesionale de creare magazin online & creare magazin virtual


User avatar
Newbie

Posts

Joined
Sat May 12, 2012 3:38 pm
Location - Arad
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests