Post by kaputzu » Thu Oct 11, 2012 5:48 pm

am facut o prostie si nustiu cum sa o repar .... help nu mai pot pune produsele sa se vad din mai multe poziti ce este de facut
http://new-vintage.ro/admin/index.php?r ... 1adabe24ff
Notice: Error: Unknown column 'sort_order' in 'field list'
Error No: 1054
INSERT INTO product_image SET product_id = '325', image = 'data/imagini/DSC_7762.jpg', sort_order = '0' in /home/newvinta/public_html/system/database/mysql.php on line 49

User avatar
Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 06, 2012 5:37 pm
Location - Medias

Post by kaputzu » Thu Oct 11, 2012 11:52 pm

Nimeni care ma poate ajuta ?

User avatar
Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 06, 2012 5:37 pm
Location - Medias

Post by titusel » Sun Oct 14, 2012 2:39 am

Salut,

spune-mi mai exact ce ai vrut sa faci?

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by kaputzu » Sun Oct 14, 2012 2:51 am

Am vrut sa instalez un modul cel cu coduri irq de scaneza pe tel produsele si a dat buba am reusit sa il fac am reisintalat pentru ca nu am mai reusit nici cu backup de la firma de hostig sa ii dau restaurare totusi mai am doua intrebarei sa vad unde am gresit
Normal la un modul la instalare se ia fiserul catalog si admin si se copieza peste cele desa exsitente pe public html
ca eu asa am facut si a dat buba la produse nu se mai vedeau cand daeam pe ele sa le vad marite
si inca o probelama sus in dreapta vreau sa pun un logo la firma si cu nr de tel dar nustiu la ce dimenisuni sa il fac sa se incadreze
Va multumesc de ajutor

User avatar
Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 06, 2012 5:37 pm
Location - Medias

Post by titusel » Sun Oct 14, 2012 10:07 pm

Salut,

In principiu da, rescrii fisierele cu cele primite. Altele trebuie sa le inserezi tu manual, depinde de developer.

Te referi in stanga sus poate, unde trebuie sa fie logoul site-ului? dimensiune 300x50, poti sa o faci si mai mare, dar trebuie modificat din script anumite dimensiuni pentru a incapea.

toate cele bune,

Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by kaputzu » Sun Oct 14, 2012 10:10 pm

si cam anume ce dimenisuni eu vreau sa fac ceva de genul cum ii pe http://vintageroom.ro/shop/ cel de sus cu nr de tel daca ma poti ajuta ce sa fac si unde

User avatar
Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 06, 2012 5:37 pm
Location - Medias
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 162 guests