Post by marian » Sat Oct 20, 2012 6:08 pm

Salut,

Am o mica problema. Nu stiu daca am gresit ceva setari prin admin...sau am o problema prin coduri.

Intrebarea este simpla: Cum afla clientul codul cuponului? Am facut niste comenzi fictive, trebuia ca virtual client sa fiu anuntat undeva ca am primit un cupon( mail, contul meu...undeva). Daca introduc codul este ok, reducerea are loc. Dar revin:
Cum este anuntat clientul ca are un cupon cu codul 12345 ?

Daca nu stiu unde ar trebui sa apara nici nu stiu unde sa caut sa rezolv problema.

Multumesc

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 20, 2012 10:49 pm

Post by titusel » Mon Oct 29, 2012 3:50 am

marian wrote:Salut,

Am o mica problema. Nu stiu daca am gresit ceva setari prin admin...sau am o problema prin coduri.

Intrebarea este simpla: Cum afla clientul codul cuponului? Am facut niste comenzi fictive, trebuia ca virtual client sa fiu anuntat undeva ca am primit un cupon( mail, contul meu...undeva). Daca introduc codul este ok, reducerea are loc. Dar revin:
Cum este anuntat clientul ca are un cupon cu codul 12345 ?

Daca nu stiu unde ar trebui sa apara nici nu stiu unde sa caut sa rezolv problema.

Multumesc
salut marian,

codul cuponului nu are cum sa il afle clientul, decat tu il vezi si il postezi unde vrei tu pentru a-ti aduce clienti pe magazin prin strategii de marketing si reduceri la produse.

Iti poti face un banner si il postezi pe magazin cu reducere 10% sau cat ofera cuponul si sub banner sau in banner afisezi codul pentru reducere.

numai bine

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 141 guests