Post by iuliann » Sat Mar 09, 2013 5:34 pm

Salut,
Uite o problema... Incerc sa afisez niste bannere pe prima pagina si nu prea merge. Adica dupa ce le-am creat nu se afiseaza decat ca slideshow. Nu vreau asa. Vreau decat poza care sa duca spre link-ul care vreau eu. Ma deranjeaza sagetile si chestia aia din slideshow.
Cum as putea sa inserez asa ceva? Vezi aici:
http://www.autodaytona.ro/index.php?route=common/home
Este tema cumparata de la templatemonster deci nu cred ca ar avea vreo problema...
Daca incerc sa schimb forma ca si Categorii, imi apare Bannerul cam 1 sec si apoi dispare. Fiind inlocuit de oferte si cele mai...
Iar la partea cu link spre pagina... Pagina cu "Cumperi relaxat" este la partea de Informatii. As vrea-o la Servicii clienti. Aici cum se creeaza pagini? Sau catre o pagina oarecare fara sa-mi apara pe undeva prin meniuri...
Oricum, kestia cu bannerul ma omoara pe mine...
Multumesc anticipat.

P.S. De fapt nu merge in Chrome! In Firefox si Explorer se vede bannerul... Ce-o fi?

Newbie

Post by utzy » Sun Mar 10, 2013 12:40 am

In Admin intri la Module si activezi modulul - Mesaj de bun venit - . Inserezi in el pur si simplu poza respectiva si reglezi marimea care o doresti, ii pui link-ul director si pozitia implicit ordinea unde sa apara. Poti pune cite poze vrei, una dupa alta, sau cum doresti sa le pozitionezi si sa apara unde vrei - home - categorii - etc...
Eu folosesc 1.5.4.1 si pot sa adaug cite module din astea vreau, deci fiecare poza poate fi indepententa.

Bafta!

Active Member

Post by iuliann » Sun Mar 10, 2013 2:54 pm

Da... Merci. dar nu asta vroiam. Oricum, constat ca e o problema cu tema folosita. In safari imi face varza Homepage.
Am trimis un tiket la templatemonster si astept sa vad ce zic.
Merci inca o data.

Newbie

Post by utzy » Sun Mar 10, 2013 3:36 pm

Nu ai ptr ce, sper sa rezolvi. Bafta!

Active Member