Post by apostolos_4 » Wed Jul 09, 2014 6:41 pm

Έχω μερικά προϊόντα τα οποία έχουν πολλές αποχρώσεις (μερικά 70+) και θέλω να τα εμφανίσω με τα options ως image. Τα προβλήματα που προκύπτουν είναι 2. Εάν περάσω όλες αυτές τις αποχρώσεις η στήλη στα δεξιά θα γίνει τεράστια και δεύτερον οι εικόνες για να φανούν οι αποχρώσεις είναι πολύ μικρές. Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος για να αλλάξω τα παραπάνω; Έχω σκεφτεί είτε στην περιγραφή από κάτω αν μπορώ να βάλω επιλογές και να είναι περίπου 7-8 σε κάθε σειρά η έστω οι επιλογές να εμφανίζονταν και κάτω από το προϊόν.

Υπάρχει κάποιο έτοιμο extension; Θα πρέπει εγώ ο ίδιος να κάνω τις όποιες αλλαγές χρειάζονται;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

New member

Posts

Joined
Sat Feb 08, 2014 5:04 pm

Post by OpDev » Wed Jul 09, 2014 8:36 pm

Δες μήπως αυτό σε καλύπτει:
http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=6907

New member

Posts

Joined
Sun Jul 21, 2013 2:32 pm

Post by apostolos_4 » Thu Jul 10, 2014 12:33 am

Ευχαριστώ πολύ αλλά από ότι βλέπω δεν με καλύπτει. Εγώ θέλω να ανεβάσω ο ίδιος τις εικόνες με τις αποχρώσεις και όχι να μου τις φτιάχνει αυτό. Επίσης θέλω να έχω το όνομα της απόχρωσης από κάτω ή από πάνω (δεν έχω θέμα το που) και οι εικόνες να είναι κάπως μεγαλύτερες.


Ανέβασα και ένα αρχείο με το στυλ που θα μπορούσε να είναι (το βρήκα τυχαία σε ένα άλλο site). Κάτι σχετικά παρόμοιο ψάχνω.

Attachments

sample.jpg

sample.jpg (73.59 KiB) Viewed 578 times


New member

Posts

Joined
Sat Feb 08, 2014 5:04 pm

Post by OpDev » Thu Jul 10, 2014 2:34 pm

Το συγκεκριμένο έχει πολλές επιλογές.
Κάτω από τα βασικά χαρακτηριστικά του αναφέρεται και αυτό το extension http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=12976

New member

Posts

Joined
Sun Jul 21, 2013 2:32 pm

Post by apostolos_4 » Thu Jul 10, 2014 5:43 pm

Ωραία είναι και τα δύο. Θα το σκεφτώ και θα καταλήξω σε ένα. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια.

New member

Posts

Joined
Sat Feb 08, 2014 5:04 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests