Post by OREPE » Thu Sep 18, 2014 3:26 pm

Καλημέρα σε ολους. Καταρχας να πω οτι δεν γνωριζω απο προγραμματισμο. Αλλα εχω φτιαξει το site Της εταιριας που εργαζομαι με opencart 1.5.4. Χθες εχοντας περασει και δευτερη γλωσσα στο Site τα ελληνικα και στην προσπαθεια μου τα κανω default γλωσσα πειραξα απο το Admin panel απο το local αν θυμαμαι καλα δεν ειμαι σιγουρος τον code για την αγγλικη γλωσσα και απο en το εκανα en-GB επειδη καπου το διαβασα. Αποτελεσμα ειναι οταν παω να μπω στο adninistrator δηλαδη οταν πατησω enter στο site μου www.mywebsite.gr/admin (το ονομα του site δεν ειναι αυτο φυσικα) να μου βγάζει το παρακατω σφάλμα: Notice: Undefined index: en in /home/merehoug/domains/merehougias.gr/public_html/admin/index.php on line 118Notice: Undefined index: en in /home/merehoug/domains/merehougias.gr/public_html/admin/index.php on line 121Notice: Undefined index: en in /home/merehoug/domains/merehougias.gr/public_html/admin/index.php on line 122Notice: Error: Could not load language ! in /home/merehoug/domains/merehougias.gr/public_html/system/library/language.php on line 39

Δεν μου βγαζει καν την φορμα με το username και το password.
Οποιος μπορει να βοηθησει θα με σωσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 18, 2014 4:45 am

Post by gkasios » Fri Sep 19, 2014 4:00 pm

Καλημέρα

για να διορθώσεις την αλλαγή που έκανες πρέπει να το διορθώσεις πάνω στον πίνακα language της βάσης σου. Αν χρησιμοποιείς cPanel έχει προ εγκατεστημένο το phpMyAdmin ώστε να πειράξεις τον πίνακα.
Για να βάλεις προεπιλεγμένη γλώσσα τα Ελληνικά αρκεί να πας System > Settings να κάνεις edit το site σου και την καρτέλα Local να επιλέξεις την γλώσσα που θέλεις.
Αν το site το φτιάχνεις τώρα καλύτερα να βάλεις την τελευταία έκδοση του OpenCart γιατί αυτή που χρησιμοποιείς είναι πολύ παλιά αλλιώς αφού διορθώσεις το πρόβλημα κάνε αναβάθμιση στην τελευταία

Our Extensions


User avatar
New member

Posts

Joined
Tue Jan 08, 2013 1:57 am


Post by People's Code » Fri Sep 19, 2014 7:29 pm

Από το phpMyAdmin επίλεξε τη βάση σου:
- Αριστερά επίλεξε το table `language` και πάτα edit. Στα Αγγλικά στο 'code' δήλωσε en και πάτα GO
- Αριστερά επίλεξε το table `setting` βρές τη γραμμή που έχει το 'config_admin_language' και πάτα edit. Στο 'value' δήλωσε en και πάτα GO.

Υ.Γ. Μην χρησιμοποιείς μονίμως κεφαλαία σε τίτλους.

PeoplesCode.com
Επίσημος Αντιπρόσωπος OpenCart | Extensions - Φιλοξενία - Αναβάθμιση - Τεχνική Υποστήριξη OpenCart
Opencart-Hellas.gr - Η Ελληνική κοινότητα του Opencart
Πλήρης Ελληνική μετάφραση OpenCart


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 27, 2012 5:30 am
Location - Hellas

Post by OREPE » Fri Sep 19, 2014 11:55 pm

Παιδιά το έλυσα το πρόβλημα χάρη στη βοηθειά σας. Χίλια ευχαριστώ.

Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 18, 2014 4:45 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 128 guests