Post by Hirotechnion » Fri Jul 24, 2015 8:51 am

Καλησπερα μαγκες,

προσπαθησα να κανω το update απο 1.4.x σε 1.5.x και κατεληξα να χαλασω ολο μου το σαιτ. Πριν δοκιμασω τις οποιες αλχημιες ειχα κατεβασει ολα τα αρχεια απο τον ftp μου για back up. Οταν δοκιμασα να τα ξαναανεβασω το προβλημα παρεμεινε. Εχω backupαρει την SQL μου, ολα ειναι οπως πριν αλλα το προβλημα ειναι εκει και δεν εχω ιδεα τι μπορει να το εχει προκαλεσει.

Οποιαδηποτε ιδεα, εικασια και βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.

Ευχαριστω εκ των προτερων,

Ορφεας

Attachments

regge.png

2) Δεν μπορω να εισελθω στον admin μου γιατι εμφανιζεται αυτο το error - regge.png (101.31 KiB) Viewed 1425 times

pkpko.png

1)Εχει διαλυσει την γραμματοσειρα και μου βγαζει ανεξηγητα errors. - pkpko.png (1.14 MiB) Viewed 1425 times


Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 22, 2015 8:08 pm

Post by OpDev » Mon Jul 27, 2015 3:20 pm

Backup με κατέβασμα των αρχείων 1-1 με FTP δε νοείται.

Μπορείς να ανεβάσεις το κομμάτι του κώδικα απο το αρχείο catalog/controller/common/column_left.php {/httpdocs/catalog/controller/common/column_left.php on line 11}

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις απο την εταιρία hosting να σου κάνει ενα restore κρατώντας όμως αυτη τη φορά ένα σωστό backup βάσης και αρχείων.

New member

Posts

Joined
Sun Jul 21, 2013 2:32 pm

Post by botonakis » Fri Sep 11, 2015 12:26 am

Δεν έκανες καλό update. Σου λείπουν πεδία από την βάση.
Αφού ανεβάσεις τα αρχεία πρέπει να τρέξεις το upgrade script και μετά να διορθώσεις τις μεταβλητές που λείπουν.

Επίσης, θα πρέπει το template σου να υποστηρίζει την έκδοση 1.5.χ καθώς και ότι extension είχες.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Tue Jan 24, 2012 7:55 pm
Location - Athens, Greece
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests