Post by molismenos » Wed Sep 06, 2017 6:04 am

Καλησπέρα στους πατριώτες, άνοιξα ένα topic και στο αγγλικό φόρουμ αλλά δεν βγάζω άκρη.Θα ήθελα την βοήθεια σας για κάτι που θέλω να φτιάξω.

Θέλω να φτιάξω μια σελίδα HTML και να την βάλω στο κατάστημα μου η οποία θα περιέχει απλά έναν πίνακα με πληροφορίες που πρέπει να συμπληρωθούν, οι πληροφορίες θα είναι τύπου: "Όνομα,επίθετο,τηλέφωνο κτλπ" και στο τέλος θέλω να προσθέσω ένα κουμπί που θα λέει ολοκλήρωση παραγγελίας, ως εδώ ξέρω πως γίνεται το πρόβλημα είναι παρακάτω, θα ήθελα αφού ο πελάτης πατήσει το κουμπί ολοκλήρωση παραγγελίας τα στοιχεία του να πηγαίνουν σε έναν πίνακα στο dashboard όπως στην παρακάτω εικόνα:

Image
και όταν πατάω στο view more να έχει μια κατάσταση παρόμοια του πίνακα orders δηλαδή να μπορώ να δω τα στοιχεία της φόρμας και να μπορώ να την θέσω σε κατάσταση pendind complete και canceled.

Από όσο γνωρίζω κάτι τέτοιο χρειάζεται αρκετή δουλεία οπότε σκέφτηκα με το αρχάριο μυαλό μου πως ίσως το κατάφερνα αντιγράφωντας όλο αυτό που κάνει ο πίνακας orders, και απλά να άλλαζα όνομα και την εντολή ότι αντί να μπαίνουν νέα orders από το checkout original page του opencart να μπαίνουν από την custom html φόρμα που θα φτιάξω.

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι τελείως αρχάριος οπότε θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε κατατοπιστικά.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευχαριστώ θερμά, προκαταβολικά!

Newbie

Posts

Joined
Sat Jul 25, 2015 7:18 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 106 guests