Post by kamilkathepringles » Thu Sep 02, 2021 2:26 am

Ahoj všem,

píšu sem, protože už jsem trochu zoufalá a doufám, že mi někdo poradí :). V letech cca 2015-2018 jsem spravovala eshop se systémem Opencart. V roce 2018 jsme ukončili jeho činnost a teď bychom ho znovu rádi spustili. Problém ovšem je, že mi nejde spustit záloha, kterou jsem si přes ftp stáhla při ukončení činnosti. V podstatě bych potřebovala vidět jen produktovou část a texty k produktům. Z bývalého hostingu mám i zálohu databáze, ta mi ovšem také nejde nahrát. Proto bych se vás chtěla zeptat, jestli je možné nahrat jen určitou část produktové zálohy do adresářů catalog x image x system? Nebo nahrát něco do admina? Popřípadě, dokážete mi říct, jak si můžu zobrazit jednotlivé produkty?

Díky moc za pomoc,
K.


Posts

Joined
Thu Sep 02, 2021 2:13 am

Post by dbdropper » Wed Sep 29, 2021 7:14 pm

Hi K.,

If I understood the question right, yes, you can upload only the database+images backup and connect it to the engine copy that you can get from elsewhere. That new website won't have the extensions you were using on your old website, however.

The ideal scenario would be you uploading the old website code via FTP (which will include the engine that you were using at the time, as well as the images, extensions and vqmods you may have had at the time), and then separately upload the database dump, and finally, connect the website to the database via the config.php files.

It looks like you've tried this, but something didn't work. Can you elaborate?

Does this make sense? Let me know if it doesn't :)

User avatar
New member

Posts

Joined
Mon Oct 24, 2016 4:42 pm

Post by Marcel88 » Wed Nov 10, 2021 9:33 pm

Nestačí mít jenom "dokonalou" zálohu z FTP. Musíte mít vpořádku také zálohu databáze, kterou opencart využívá a potřebuje. Pak stačí ve dvou konfiguračních souborech ( jeden je v adminovi a jeden v kořenovém adresáři) nakonfigurovat správně cesty k databázi , případně k novému umístění stránek a není důvod "aby se to znovu nerozběhlo". Někdy může dělat neplechu, že na novém hostingu nemáte nainstalován SSL prokotol , který jste na starém měla. Je potřeba k Vašemu dotazu upřesnit, jestli jste zálohu přemísťovala, jestli jste změnila umístění databáze (a tu zkontrolovala). Mnohdy Vám vyjede při neúspěšném pokusu nějaká hláška - ta se samozřejmě také hodí.

Newbie

Posts

Joined
Wed Nov 10, 2021 7:39 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests