Post by nicudica » Mon Nov 28, 2011 10:21 pm

Salutare tuturor,

In urma discutiilor (comenzilor primite/executate) cu/pentru o serie de utilizatori de magazine virtuale exclusiv romanesti a platformei opencart, am decis pulicarea unor noi module.

Aceste module vor fi comerciale si sunt urmatoarele:

1. Extinderea modului FanCurier
(adaugarea functiilor de interconectare cu aplicatia lor: selfawb) - va permite ca in momentul in care se va alege un status al comenzii, spre ex. livrata, sa trimita/inregistreze automat comanda pe https://www.selfawb.ro/

2. Extindere Modulul Posta Romana (posibilitatea de a printa formularele standar si calculul pretului automat)

3. Crearea unui nou modul pentru Urgent Curier

4. Publicarea modului de inregistrare Persoane Fizice/Juridice
(modul care include managementul complet in cazul in care se inregistreaza o persoana juridica, printare proforma, selectarea automata a tip.ului etc.)

5. Creare unui modul care va manageria vanzarea automata pe paypal folosind currency-ul Lei, va face automat conversia la cursul zilei si postarea comenzii pe paypal in tip.ul de valuta ales.

6. Publicarea modului de plata Mobilpay care a fost implementat la un client din Romania la inceputul acestui an pentru ambele versiuni: 1.4.9.x si 1.5.x.

As dori sa comentati cele scrise de mine mai sus pentru a vedea interesul din partea dvs. pentru aceste module.

Cele bune,

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by titusel » Tue Nov 29, 2011 3:10 am

salutare,

in legatura cu "Publicarea modului de inregistrare Persoane Fizice/Juridice" il am gata facut in proportie de 90%, in cateva zile o sa fie gata pentru potentiali doritori, modulul este realizat pe o platforma mai veche, dar o sa fie updatat si pentru 1.5.1.3. nu am postat pentru a face concurenta, nu asta imi este intentia, ci pentru cei care au nevoie mare si cat mai curand.

In ceea ce priveste celelalte module, astept cu nerabdare sa fie gata :) si cand sunt gata sa ne postezi linkurile directe din magazin ;) spor la programare si mult succes in continuare.

Numai bine,
Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by nicudica » Tue Nov 29, 2011 4:07 am

Salutari tuturor!

Multumiri deosebite "Titusel" asemeni si tie.

Sa speram ca aceasta comunitate va creste si ca vor "adopta" din ce in ce mai multi aceasta platforma care este destul de matura.

Cele bune,
Last edited by nicudica on Fri Dec 02, 2011 5:02 am, edited 1 time in total.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by alexh2084 » Wed Nov 30, 2011 8:35 pm

salutare,

Pentru versiunea 1.5.x, modulul Mobilpay pentru plata cu cardul este disponibil gratuit pe site-ul mobilpay. Asa ca dupa ce v-ati intregistrat la Mobilpay il puteti descarca din contul vostru.

Newbie

Posts

Joined
Mon Aug 01, 2011 7:02 pm

Post by nicudica » Wed Nov 30, 2011 11:12 pm

Salutare!

Corect este disponibil pe mobilpay, insa nu pentru toate versiunile 1.5.x spre ex. ptr. 1.5.1.3 nu functioneaza ;) testat.

Cele bune,

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by zawasp » Sun Dec 04, 2011 4:49 pm

Salut, sunt interesat de modulele pt Fan Courier cu integrare SelfAWB, persoane fizice / juridice, MobilPay.
PM me.
Mersi

Newbie

Posts

Joined
Sun Dec 04, 2011 4:07 am

Post by thomasg » Tue Dec 13, 2011 8:05 pm

Buna ziua,

si eu sunt foarte interesat de modulul de awb fancurier. ne gasiti la office@amdisonny.ro.

Thomas

Newbie

Posts

Joined
Tue Dec 13, 2011 8:03 pm

Post by dan74mm » Thu Dec 15, 2011 8:10 pm

Sunt si eu interesat de modului "Persoane Fizice / Persoane Juridice" si de modulul "Posta Romana". Multumesc.

New member

Posts

Joined
Sat Oct 22, 2011 11:08 am

Post by acsel » Fri Jan 20, 2012 11:12 pm

m-ar interesa si pe mine un modul de cautare pentru anvelope si sa adaug optiuni la produste cum ar fi " Sezon" " indice Viteza " Indice Greutate " am site http://www.auto-calypso.ro l-am pus sus de 1 sapatamana... daca exita cineva care sa creeze asa ceva sunt dispus sa platesc. multumesc.


un site care foloseste modulul celor de la romagazin :http://anvelopeautoieftine.ro/

Newbie

Posts

Joined
Fri Jan 20, 2012 11:07 pm

Post by Nija » Sat Jan 21, 2012 4:20 am

Salut acsel.
Cred ca ai nevoie de niste filtre. Din cate stiu, Nicu Dica lucreaza la un astfel de modul. Si eu am nevoie de asa ceva pentru www.termicshop.ro. Sper sa fie gata intr-o saptamana - doua.

Active Member

Posts

Joined
Sun Oct 31, 2010 5:19 pm
Location - Constanta, Romana

Post by nicudica » Fri Jan 27, 2012 6:19 am

Modul de plata prin PayPal.

Acest Modul va permite acceptarea de plati prin binecunoscutul procesator de plati PayPal.

Functionalitate:

- Permite setarea menedei de referinta in care se va dori concersia (EURO sau USD).
- Adaugarea comisionului de procesare (ex: 2 %).
- Citirea cursului valutar de pe site-ul BNR a celor doua monede
- Conversia si calcularea explicita a valorii totale + valoare comision

Cateva capturi: (in scurt timp voi pune pe un server pentru teste)

http://imageshack.us/f/832/sc001u.png/

http://imageshack.us/f/3/sc002.png/

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by scotianu » Mon Feb 06, 2012 9:04 pm

Sunt si eu interesat de modului pentru persoane juridice.

Newbie

Posts

Joined
Mon Jan 23, 2012 8:28 pm

Post by nicudica » Mon Feb 06, 2012 9:20 pm

Saluty!

Exista deja facut asa ceva:

http://www.opencart.com/index.php?route ... order=DESC

Succes!

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by vallentin24 » Tue Feb 28, 2012 7:27 pm

modulul posta romana printeaza si formularele de ramburs?

sunt interesat de modulul pers fiz-juridice, posta romana, facturi model romanesc, sa mearga cu shoppica.
multumesc

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by nicudica » Tue Mar 13, 2012 10:26 pm

Saluty!

NemoExpress .. a fost lansat astazi... ptr. cei interesati.

http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=5440


Success..

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by vallentin24 » Thu Apr 19, 2012 5:32 am

ma bucur ca ati lansat modulul respectiv, dar factura model romanesc inca nu e corecta.
am crezut ca sunteti serios cand am vazut ca-mi raspundeti foarte repede la solicitarile mele legate de problemele cu acest modul.Am mai crezut ca vindeti un modul testat si functional, nici prin cap nu mi-a trecut ca sunt eu cobai.
Va reamintesc, pentru ca nu mi-ati raspuns la telefon, ca valorile tva adunate nu corespund cu valoarea totala tva afisata in factura.Va mai amintesc ca v-am platit in avans 30 usd.Pentru suma aceasta, in Romania primesti nimic, pentru 30 usd am primit o tema opencart infinit mai complicata decat modulul de facturi modul romanesc pe care ati fost nevoit sa-l tot modificati si sa ma tot enervez.In plus, daca vreau sa fac upgrade la versiunea opencart modulul este inutil.Dar asta se intampla in Romania.Poate vi se pare anormal sa vindeti ceva functional.
Va informez ca nu mai vreau nici o modificare, nu de alta dar si daca vroiam tot degeaba..
stima.
Valentin Vasilescu de la ivape.ro

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by CrysTim » Sat Apr 13, 2013 5:47 pm

Salutare,
Stie cineva daca modulul de la Mobilpay este compatibil cu Opencart v1.5.5.1? Daca da, imi poate lasa cineva un link de unde sa il pot descarca?
Daca nu e compatibil, ma poate contacta cine il are sa discutam pretul si restul detaliilor? Multumesc si weekend placut!

New member

Posts

Joined
Sun Oct 07, 2012 8:28 am

Post by tiptil » Sun Apr 14, 2013 12:44 am

si eu sunt interesat de urmatoarele module
2. Extindere Modulul Posta Romana (posibilitatea de a printa formularele standar si calculul pretului automat)

3. Crearea unui nou modul pentru Urgent Curier

4. Publicarea modului de inregistrare Persoane Fizice/Juridice
(modul care include managementul complet in cazul in care se inregistreaza o persoana juridica, printare proforma, selectarea automata a tip.ului etc.)

New member

Posts

Joined
Fri Apr 12, 2013 2:01 am

Post by Nija » Mon Apr 15, 2013 4:41 pm

Salut,
Modulul de Urgent Curier il gasesti aici: http://www.urgent-curier.ro/Integrare.aspx

Active Member

Posts

Joined
Sun Oct 31, 2010 5:19 pm
Location - Constanta, Romana

Post by tiptil » Sat Apr 20, 2013 4:23 pm

multumesc nija pt. pontul cu urgent curier, modulul mi-a fost instalat gratuit de catre cineva de la it urgent curier

vreau aceste doua module de mai jos sa fie functionale si compatibile cu 1.5.5.1

bineinteles platesc pentru ele, dar numai dupa ce functioneaza

astept oferte
1. Extindere Modulul Posta Romana (posibilitatea de a printa formularele standar si calculul pretului automat)

2. Publicarea modului de inregistrare Persoane Fizice/Juridice
(modul care include managementul complet in cazul in care se inregistreaza o persoana juridica, printare proforma, selectarea automata a tip.ului etc.)

New member

Posts

Joined
Fri Apr 12, 2013 2:01 am
Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 85 guests