Post by Bytzzu » Tue Feb 21, 2012 11:08 pm

Va salut!
As dori si eu un pachet cu limba romana pentru v1.4.9.3 dar FARA DIACRITICE !! ca imi pun o anumita problema..ori daca stiti, template-ul meu foloseste un anumit script prin care scrisul este transformat in imagine de exemplu scrisul de la categorii (panou) si toate celelalte, iar daca am diacritice nu imi transforma si astfel in loc de Informatii imi apare informaii in loc de cos imi apare doar co si toate diacriticele lipsesc.. Multumesc anticipat daca poate cineva sa ma ajute..

New member

Posts

Joined
Sun Nov 20, 2011 3:20 am

Post by Bytzzu » Fri Feb 24, 2012 3:30 am

Chiar nimeni? :'( :'(

New member

Posts

Joined
Sun Nov 20, 2011 3:20 am

Post by inactiveaccount9912 » Fri Feb 24, 2012 7:26 am

Nu am vazut limba romana pentru 1.4.9.x fara diacritice. Va trebuii sa editezi varianta cu diacritice si sa schimbi toate cuvintele cu diacritice din toate fisierele.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by Bytzzu » Fri Feb 24, 2012 8:36 pm

ok dar nu pot modifica intr-un fel scriptul acela ca sa imi converteasca scrisul in imagine si cu diacritice..daca intelegi despre ce vorbesc..deci toate textele de pe site gen informatii, bun venit la si toate modulele sunt aratate ca imagini (ma refer la scris) dar cand intalneste diacrtitice, scriptul sare peste el si astfel in loc de informaţii apare informaii, in loc de coş apare co si tot asa.. daca are cineva vreo idee cum sa rezolv asta..

New member

Posts

Joined
Sun Nov 20, 2011 3:20 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests