Post by tvstar1 » Sat Jul 14, 2012 12:52 am

Buna cine stie cum fac sa nu imi mai apara asa: http://www.solyom.ro/index.php?route=pr ... duct_id=46 ,vreau sa apara asa http://www.solyom.ro/automatizari/autom ... ti-batante.
Am scris la categori si produse cuvinte SEO Url asa http://www.solyom.ro/automatizari/autom ... -wingo2024 este bine? multumesc anticipat.

New member

Posts

Joined
Sat Jun 23, 2012 8:43 pm

Post by inactiveaccount9912 » Sat Jul 14, 2012 8:50 pm

In admin > system > setari > editeaza magazinul > tabul server => seteaza utilizare seo url = Da apoi acceseaza magazinul prin ftp, si in radacina opencart, cauta hisierul .htaccess.txt si redenumestel .htaccess
Asta se aplica la toate versiunile opencart.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by tvstar1 » Tue Jul 17, 2012 1:57 am

Gata am reusit ,tin sa multumesc inca o data moderatorului ,,Florin,,

New member

Posts

Joined
Sat Jun 23, 2012 8:43 pm

Post by alexandrutudose » Sun Sep 02, 2012 4:37 am

Salut, am urmat pasii de mai sus insa nu functioneaza paginiile produselor.Imi apare totusi link seo, ex: www.site.ro/activare-seo-url/. Requested page not found, error 404. Apache server at www.situl-meu.ro port 80. M-am documentat putin si am inteles ca trebuie sa instalez "apache module mod-rewrite" insa nu gasesc de unde sa il downloadez, ma poate ajuta cineva cu un link? Mentionez ca am redenumit htaccess.txt in .htaccess. Va multumesc!

New member

Posts

Joined
Sat Jul 28, 2012 9:14 pm

Post by tvstar1 » Sun Sep 02, 2012 3:56 pm

Spune exact ce ai facut ca trebuie sa mearga,eu am reusit din prima este foarte simplu.

New member

Posts

Joined
Sat Jun 23, 2012 8:43 pm

Post by alexandrutudose » Sun Sep 02, 2012 6:43 pm

Am modificat .htaccess.txt in .htaccess.htacces.Sau trebuie cumva sa fie doar".htacces" ? Am adaugat seo keywords la fiecare categorie si produs cu "-" intre cuvinte. Am activat butonul "Use SEO URL's" din system/settings/store/server.

New member

Posts

Joined
Sat Jul 28, 2012 9:14 pm

Post by alexandrutudose » Sun Sep 02, 2012 6:49 pm

Aaa, trebuia sa fie doar .htaccess. Gata, sper sa mearga, magazinul este instalat intr-un subfolder si trebuie editat putin .htaccess, asa am gasit pe un site. sper sa mearga. Multumesc !

New member

Posts

Joined
Sat Jul 28, 2012 9:14 pm

Post by faneatiku » Tue Oct 30, 2012 4:23 pm

Am redenumit ".htaccess" am activat SEO din admin iar eroarea afisata atunci cand accesez ceva din site este urmatoarea
Not Found

The requested URL /selected_homme_pantaloni was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Nu stiu daca am apache mod_rewrite instalat. am pachet de hosting la Hostvision. Poate ma puteti ajuta si pe mine :) Multumesc anticipat!

Newbie

Posts

Joined
Wed Oct 17, 2012 5:12 pm

Post by inactiveaccount9912 » Wed Oct 31, 2012 4:27 pm

Nu stiu ce fel de pachet aveti de la Hosvision dar in experienta mea, opencart functioneaza foarte bine cu toate capabilitatile.Ar trebuii sa-i intrebati oricum, au suport prin live chat. Aveti vreo extensie care modifica fisierul seo_url.php din controller/common?

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 125 guests