Post by electrocasnica.ro » Sat Sep 01, 2012 1:34 am

Buna seara,
Am si eu o intrebare, stie cineva vreun modul care sa faciliteze putin procesul de adaugara de produse?
Stiu ca probabil pe toti dintre voi va scoate din pepeni faptul ca la un produs cu 10 imagini trebuie sa stai sa pui fiecare imagine pe rand, si mai si dureaza o groaza de timp.

Stie cineva un modul care sa ne lase sa punem pozele de-odata?

Nu conteaza daca e pe bani sau nu.
Multumesc mult,
O seara frumoasa.


Posts

Joined
Thu Jul 12, 2012 11:53 pm

Post by InVari » Sun Sep 09, 2012 4:34 am

Stiu ca e tarziu dar poti folosi un vqmod: ImageManager+

User avatar
Newbie

Posts

Joined
Sun Sep 09, 2012 4:26 am

Post by electrocasnica.ro » Thu Sep 13, 2012 2:08 am

Oricand e bine-venita o sugestie. In primul rand vreau sa iti multumesc pentru asta.

Acum, legat de ce mi-ai aratat tu, da, am instalat deja acest lucru, insa mi se pare ca nu e chiar ceea ce imi doresc eu, adica simplifica intradevar procesul, doar ca nu pot adauga 5 poze deodata. Am dreptate sau nu?

Ceva care ar face ce mi-as dori eu este http://www.opencart.com/index.php?route ... 25&page=25

Multumesc,
Alexandru Gherghe.


Posts

Joined
Thu Jul 12, 2012 11:53 pm

Post by InVari » Thu Sep 13, 2012 3:42 am

ai dreptate, cu imagemanager+ poti uploada in manager mai multe poze dar pe site le pui tot una cate una, asta e partea mai naspa.

daca ai in buget cei 25$ pentru modul respectiv atunci poti sa il iei, il testezi intai demo sa vezi daca e ceea ce doresti tu si pe urma il cumperi.

La mine pe site am lasat versiunea free de mai sus desi am ~4000 de produse.

Daca ai sa investesti in alta chestioara de exemplu cum am eu: am un tree cu produse (Marca->Submarca->Categorie->Produs) iar cu un scriptulet imi updatez baza de date cu tot ce este nou in tree. Trebuie respectate doar anumite reguli (stabilite de mine anterior). Cand adaug ceva am in admin panel un buton IMPORT, astept cateva sec si gata. Scriptul se va updata/modifica in viitor sa adauge automat pozele atat in sectiunea data (Logo) cat si in Images.

Succes

User avatar
Newbie

Posts

Joined
Sun Sep 09, 2012 4:26 am

Post by electrocasnica.ro » Sat Sep 22, 2012 5:08 pm

Revin cu un update.

Daca intereseaza pe cineva, am achizitionat modulul de la DakotaQ cel de 25$.

E superb, merge perfect, e exact ceea ce mi-a trebuit.


Posts

Joined
Thu Jul 12, 2012 11:53 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 142 guests