Post by BV87FFF » Thu Oct 31, 2013 9:53 pm

Am nevoie de o modificare pentru Opencart, mai precis am un modul de plata online cu cardul care imi preia preturile produselor, imi citeste discountul, imi preia totalul dar nu-mi preia costul de transport.

Sa fiu mai precis, Opencart e 100% functional. Apoi scriptul incomplet al bancii imi preia totalul, din care scade discount-ul dupa care rand pe rand produsele. Cum pretul transportului nu se scade nicaieri ultimul produs are un "pret umflat" cu costul transportului. In urma modificarii ar trebui ca scriptul bancii sa scada din total in primul rand transportul, dupa care discountul iar apoi toate produsele pe rand.

Daca e cineva de parere ca ma poate ajuta il rog sa-mi dea un PM si continuam acolo. Sunt dispus sa platesc pe loc, transfer bancar sau paypal.

Mersi!

Newbie

Posts

Joined
Fri Aug 30, 2013 3:24 am

Post by titusel » Sun Nov 03, 2013 6:30 am

Salutare,

Imi poti oferi mai multe detalii? despre ce banca este vorba?

Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by BV87FFF » Mon Nov 11, 2013 7:34 pm

Anuntul este valabil in continuare.

Am atasat o imagine sa intelegeti despre ce este vorba. Spre deosebire de poza eu mai am in plus pe langa discount si ambalarea cadou.

Image

Newbie

Posts

Joined
Fri Aug 30, 2013 3:24 am

Post by BV87FFF » Mon Jan 06, 2014 7:28 pm

Valabil inca!

Calculele sunt realizate, mai trebuie corectata o eroare in urma caruia nu se afiseaza mesajul bancii in magazin in cazurile in care cardul nu este valid din diverse motive.

Newbie

Posts

Joined
Fri Aug 30, 2013 3:24 am

Post by nicudica » Wed Jan 08, 2014 7:13 pm

Salutare!

Caz rezolvat!

Modulul de la Libra are mici probleme... insa au fost rezolvate.

Succes pe viitor.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by BV87FFF » Mon Jan 13, 2014 4:43 pm

Rezolvat cu ajutorul lui Nicu Dica. Modulul a fost modificat astfel incat sa calculeze si afiseze pe langa taxa de transport si discount, cupon de reducere, respectiv optiune de impachetare.

Multumesc, se poate inchide.

Newbie

Posts

Joined
Fri Aug 30, 2013 3:24 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests