Post by rallyboy » Tue Mar 17, 2015 11:11 pm

Καλησπέρα,

Όταν κοινοποιώ οποιοδήποτε προϊόν από το eshop μου στη σελίδα μου στο Facebook, αντί να εμφανίσει την εικόνα του προϊόντος, εμφανίζει την εικόνα που χρησιμοποιώ για λογότυπο στο eshop. Το κάνει σε όλα τα προϊόντα. Έχετε να προτείνετε κάτι για να λυθεί το πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ!

Newbie

Posts

Joined
Wed Jan 15, 2014 9:02 pm

Post by mpolfo » Wed Mar 18, 2015 1:55 am

Από όσο γνωρίζω νομίζω ότι όταν κάνεις επικόλληση έναν συνδεσμο στο Fb αυτο βλέπει όλες τις εικόνες που υπάρχουν στην συκεκριμένη σελίδα
οπότε οταν σου εμφανίζει την το λογότυπο επάνω και δεξια έχει δύο αχνα κουμπια για εναλλαγή των φωτογραφιων της σελίδας , τα πατας και επιλέγεις αυτη που θέλεις
ελπίζω να βοηθήσει η λύση μου

New member

Posts

Joined
Thu Dec 13, 2012 3:04 am

Post by rallyboy » Wed Mar 18, 2015 5:26 pm

mpolfo wrote:Από όσο γνωρίζω νομίζω ότι όταν κάνεις επικόλληση έναν συνδεσμο στο Fb αυτο βλέπει όλες τις εικόνες που υπάρχουν στην συκεκριμένη σελίδα
οπότε οταν σου εμφανίζει την το λογότυπο επάνω και δεξια έχει δύο αχνα κουμπια για εναλλαγή των φωτογραφιων της σελίδας , τα πατας και επιλέγεις αυτη που θέλεις
ελπίζω να βοηθήσει η λύση μου

Σωστή η σκέψη σου για τον τρόπο που λειτουργεί και μπορεί να εμφανίζει την εικόνα διαβάζοντας όλες τις εικόνες της σελίδας. Και εγώ μόλις το είδα πήγα να δω αν μπορώ να αλλάξω εικόνα από τα κουμπιά. Δυστυχώς όμως στην περίπτωση αυτή εμφανίζει κουμπιά επιλογής εικόνας παρά μόνο το λογότυπο και όχι την εικόνα προϊόντος. Το δοκίμασα και σε προϊόντα που έχουν μόνο εικόνα προϊόντος και σε προϊόντα που έχουν και επιπλέον εικόνες μέσα. Σε καμία περίπτωση από τις 2 δεν εμφανίζει άλλη εικόνα πέρα του λογότυπου. Ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως!

Newbie

Posts

Joined
Wed Jan 15, 2014 9:02 pm

Post by mpolfo » Thu Mar 19, 2015 3:11 am

Σε εμένα πάντως δουλέυει και αλλάζει την φωτογραφία όποτε παρουσιάζει προβλημα
σε κάποιες περιπτώσεις δεν εμφανίζει καθόλου φωτογραφία και τότε απλα κ'ανω ανανέωση τη σελίδα στο fb και ξανακάνω επικόλληση και τότε την εμφανίζει

Εχεις ενεργοποιημένο κάποιο extension gia facebook? π.χ. καντε like στη σελίδα μας
Μήπως να δοκιμάσεις καποιο άλλο?
Λεω εγω τώρα ...
και για να μην παρεξηγηθω δεν είμαι επαγγελματίας προγραμματιστης ,απλα είμαι χομπίστας και κάποια προβλήματα τα έχω αντιμετωπίσει και εγω και παραθέτω την εμπειρία μου
ελπίζω να δουλεψει αλλιώς περίμενε σίγουρα κάποιος με περισσότερες γνώσεις θα σε βοηθήσει

New member

Posts

Joined
Thu Dec 13, 2012 3:04 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 139 guests