Post by ionutreign » Sun Apr 17, 2016 10:21 pm

Salut

Am descoperit de curand platforma opencart si am reusit sa instalez un magazin cu versiunea 2.1.0.1 . Cum nu am cunostinte de php sau specifice modificarii magazinul incep sa ma lovesc de diferite probleme iar una pe care o am de ceva timp fara rezolvare , este legata de cosul de cumparaturi .
In momentul in care apesi butonul "Adauga in cos" , cosul nu sufera nici o modificare , nici cantitativa si nici de pret , nu se actualizeza cu produsul respectiv . Dupa ce apas pe cos , acesta imi arata produsele din el cu pretul aferent fiecaruia iar daca in aceasta fereastra apas pe " X " pentru a sterge un produs din cele introduse cosul nu se actualizeaza .
Dupa ce apas "vezi cosul" pot face orice operatiune de stergere produs din cos , actualizare cantitate .
Cum pot rezolva updatul cosului de cumparaturi la adaugare in cos si stergere produse din cos ?

Multam

Newbie

Posts

Joined
Sun Mar 20, 2016 9:11 pm

Post by inactiveaccount9912 » Mon Apr 18, 2016 3:03 pm

Postati un link spre site, problema pare legata de tema.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by ionutreign » Fri Apr 22, 2016 3:28 pm


Newbie

Posts

Joined
Sun Mar 20, 2016 9:11 pm

Post by titusel » Fri Apr 22, 2016 9:17 pm

ionutreign wrote:http://www.artelectrotech.ro/

Multam
Tema este cumparata sau free?

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by ionutreign » Sat Apr 23, 2016 7:08 pm

Free :)

Newbie

Posts

Joined
Sun Mar 20, 2016 9:11 pm

Post by inactiveaccount9912 » Sun Apr 24, 2016 4:23 pm

De sters nu merge pentru ca butonul de stergere nu are parametru necesar (id-ul produsului), verifica fisierul template/common/cart.tpl, eventual sterge-l pe cel din tema ca sal incarce pe cel din default. De adaugare in cos, pare in regula, doar pe homepage nu merge dar nu-mi dau seama exact de ce.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by ionutreign » Mon Apr 25, 2016 12:45 am

florinsith wrote:De sters nu merge pentru ca butonul de stergere nu are parametru necesar (id-ul produsului), verifica fisierul template/common/cart.tpl, eventual sterge-l pe cel din tema ca sal incarce pe cel din default. De adaugare in cos, pare in regula, doar pe homepage nu merge dar nu-mi dau seama exact de ce.
Cosul nu se actualizeaza din nici o pagina ,cand adaugi produs , singurul loc in care se actualizeaza cosul cand apesi adauga ,este pagina produsului , atat . O sa incart alt cart.tpl din tema default , eu am incercat intre timp sa schimb niste linii in cel din magazin si este posibil sa fii facut mai mult rau , ca bine , nu :) .
Multam

Newbie

Posts

Joined
Sun Mar 20, 2016 9:11 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 120 guests