Post by casper2016 » Thu Sep 01, 2016 3:56 pm

Buna ziua,

Am nevoie de o integrare prin API pentru Opencart 2.1.0.1 cu un program de facturare/gestiune. Dintre serviciile prezente am gasit aceasta posibilitate la SmartBill Cloud si la FacturisOnline. A facut cineva asa ceva? Se poate face contracost ?

Exista vreo extensie de facturare care sa faca in cel mai rau caz un export excel ce poate fi trimis firmei de contabilitate sa il prelucreze si sa faca import in SAGA ?

Apreciez raspunsurile voastre.

Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 01, 2016 3:46 pm

Post by inactiveaccount9912 » Thu Sep 01, 2016 11:42 pm

Cei de la SmartBill ofera modul de integrare cu opencart, nu stiu de versiuni.

O implementare facturis am eu de facut momentan pentru cineva. Pana acum e facuta parte de sicronizare stocuri si import produse opencart > facturis. Saptamana aceasta trebuie sa fac si partea cu generare proforme si facturi. Extensia la care lucrez este pentru opencart 2.2 (are eventuri mai prietenoase) dar va putea fi adaptata si la 2.1.

Alternativ exista si aceasta extensie: http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=23408

Daca nu o utilizati pentru pdf direct, poate fi modificata sa exporte csv pentru saga (sau xml, nu mai stiu exact ce format cerea saga). Am facut si acest lucru la un momentdat.

Mai intai vorbiti cu cei de la Smartbill, au topic si aici pe forum.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by casper2016 » Thu Sep 01, 2016 11:51 pm

Multumesc pentru raspuns.

Din pacate cei de la SmartBill au o varianta de modul doar pentru 1.5 nu si pentru 2.x.

Astept daca se poate atunci un PM cu o oferta pentru implementarea Facturis daca spuneti ca deja o lucrati si va e mai usor si separat si pentru exportul csv pentru SAGA din extensia deja existenta.

Newbie

Posts

Joined
Thu Sep 01, 2016 3:46 pm

Post by inactiveaccount9912 » Fri Sep 02, 2016 12:07 am

De asemenea, utilizatorul opencartromania parca avea o extensie ce se conecta cu saga, nu stiu daca si pentru 2.x dar ati putea sa-l intrebati.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by opencartromania » Fri Sep 02, 2016 12:18 am

Salutare!

Aveti un mesaj de la noi.

Cele bune!

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 25, 2013 9:26 pm


Post by Pop Alexandra » Thu Feb 27, 2020 4:29 pm

Oare functioneaza si cu Clarvision ERP? N-as schimba softul daca nu-i musai.

Newbie

Posts

Joined
Tue Jan 23, 2018 4:01 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 168 guests