Post by iceduman » Thu Aug 31, 2017 9:11 pm

formu doldurup gönderince mesajınız iletildi uyarısı gelmiyor arama sayfasına düşüyor. mail gidiyor.

iletişim formunda gönder tuşuna bastıktan sonra mesaj gönderildi uyarısını nasıl ayarlayabiliriz.

teşekkürler

store.mcistanbul.com

Newbie

Post by eka7a » Thu Aug 31, 2017 10:48 pm

Merhaba,
information/contact/success adresinizde bir yönlendirme var gibi duruyor. information/contact dosyasındaki success fonksiyonun kontrol edin. Burada bir sorun yoksa, kullandığınız eklentileri ya da yaptığınız değişiklikleri kontrol edin.

Windows 11 Pro Digital License Key

Active Member

Location - Türkiye

Post by nacarx » Mon Dec 03, 2018 12:13 am

Aynı sorun 3.0.2.0 da da var. Formun sonunda success yönlendirmesi var ama orada öyle bir dosya yok. :P
Opencart klasörünün tamamında success araması yaptığımda iletişim formu hariç herşeyin success i var onun yok :)
Kendimiz yapıcaz mecburen.

NacarX

New member

Post by nacarx » Mon Dec 03, 2018 1:49 am

Üstteki mesajımı revize edemedim, yeni mesaj yazıyorum.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
İletişim Formunu gönderdikten sonra yönlendirilmesi gerek success sayfası olmadığından veya çalışmadığından mesaj mail olarak gönderildiği halde boş bir sayfa çıkıyordu. twig ve contorller sayfalarında birşeyler denememe rağmen başarılı olmadım.
Ben de kendimce bir çare buldum. Uygulamak isteyenler olursa diye yazıyorum. Tabi ki sorunun çözümünü gerçek anlamda yani doğru yolundan çözümünü bilen arkadaşlar varsa yazmaları bizi memnun edecektir.
Benim Yaptığım Çözüm :
Önce :

Yönetim Paneli > Katalog > Bilgi Sayfaları
kısmından sağ üstteki + ile yeni bir bilgi sayfası ekleyerek, içeriğine mesajın gönderildiğine dair ne yazmak istiyorsanız yazıp, kaydedip, sayfa eklendikten sonra fare ile düzenleme linkinin üstüne gelip sayfanın id numarasını alıp bir kenara not edin.

Not : Aşağıdaki işlemden önce Yönetim Paneli ana sayfadaki sağ üstteki dişli ile belleği boşaltıp, tema ve sas kısmını devre dışı bırakın, tüm işlemler bitince bu ayarları tekrar açın.

Daha Sonra :

catalog > controller > information > contact.php adlı dosyayı açıp, (NotePadd++ tarzı bir programla açın, bozulmasın)
30.satırda olan aşağıdaki kodu bulup

Code: Select all

$this->response->redirect($this->url->link('information/contact/success'));
Bu >link ('') arasındaki çift tırnaklı bölgede yazan kısmı aşağıdaki gibi değiştirin. id=11 bendeki numarasıdır. Sizinki no kaç ise onu yazın.

$this->response->redirect($this->url->link('information/information&information_id=11'));
catalog > controller > information > contact.php adlı dosyayı FTP ile aynı yerine atıp, öncekinin üzerine yazdırın. (Ben FTP kullanıyorum, siz nasıl atıyorsanız atın :d)

Sonra İletişim Formundan bir mesaj gönderip deneyin.
Ben denedim, gayet güzel oldu. Geçici bir çözüm de olsa çözdüm.

NacarX

New member

Post by ndmgnr » Thu Feb 25, 2021 7:09 am

Merhabalar;

yukarıdaki sorunun çözümü 3.0.x versiyonları için catalog/controller/checkout/contact.php dosyasındaki success fonksiyonunda unutulan text_message dir.
success fonksiyonunu aşağıdaki gibi değiştirirseniz sorun düzelir.

public function success() {
		$this->load->language('information/contact');

$this->document->setTitle($this->language->get('heading_title'));

$data['breadcrumbs'] = array();

$data['breadcrumbs'][] = array(
			'text' => $this->language->get('text_home'),
			'href' => $this->url->link('common/home')
		);

$data['breadcrumbs'][] = array(
			'text' => $this->language->get('heading_title'),
			'href' => $this->url->link('information/contact')
		);

$data['continue'] = $this->url->link('common/home');

$data['text_message'] = $this->language->get('text_success'); // unutulan kod

$data['column_left'] = $this->load->controller('common/column_left');
		$data['column_right'] = $this->load->controller('common/column_right');
		$data['content_top'] = $this->load->controller('common/content_top');
		$data['content_bottom'] = $this->load->controller('common/content_bottom');
		$data['footer'] = $this->load->controller('common/footer');
		$data['header'] = $this->load->controller('common/header');

$this->response->setOutput($this->load->view('common/success', $data));
	}

Newbie

Post by nacarx » Wed Apr 07, 2021 3:28 am

Herkese Merhaba,

Uzunca bir süredir foruma bakamıyordum. Bugün biraz mesajlara gözatma şansım oldu. Bir arkadaşın sorunumuzdan birine çözüm bulduğunu gördüm.

ndmgnr Arkadaşın dediği çözümü yaptım. Çalışma şekli buymuş. Sonunda doğrusunu yapmış oldum. Arkadaşa çok teşekkür ederim, eline sağlık.

NOT :
Arkadaş değiştirilmesi gereken dosya adında dalgınlıkla "catalog/controller/checkout/contact.php" yazmış ama doğrusu "catalog/controller/information/contact.php" olacak.

NacarX

New member